Od dobrych kilku miesięcy Oli uwielbia wręcz Pana Robótkę. Zawsze uwielbiał wszelkiego rodzaju zabawy i aktywności plastyczne, więc nie byłam mocno zdziwiona faktem, że tak chętnie ogląda, co też ten Pan Robótka wyczynia w swoich programach. Jednak byłam przekonana, że szybko się nim znudzi i o nim zapomni. Nic bardziej mylnego! Zdecydowałam się więc wcielać w życie pomysły Pana Robótki i tak trafiło do nas kilka książek pełnych jego pomysłów na zabawę.
Pan Robótka. Dookoła świata
Nie jest to książka, raczej kreatywna teczka pełna rozmaitości. W jej wnętrzu znajdziecie ponad 100naklejek i wypychanek, grę planszową, zestaw małego artysty (druciki kreatywne, oczka, pompony oraz klej w płynie) wraz z książką Pan Robótka. Dookoła świata, w której znajdziecie instrukcje krok po kroku jak wykonać m.in.:
- Lody na niby;
- Bąbelkową jaszczurkę;
- Niezniszczalny zamek z piasku;
- Makaronowego potwora.
To tylko część pomysłów na zabawę, których już same nazwy brzmią niesamowicie. Zanim trafiliśmy w tv na program Pana Robótki,nie miałam pojęcia, że ktoś taki istnieje. Powiem szczerze, że większości pomysłów na zabawy plastyczne z moim synkiem szukałam w sieci, a nie w książkach i publikacjach tematycznych. Seria książek Pana Robótki jednak zmieniła to skutecznie i teraz to właśnie publikacje, które dziś Wam pokazuję, są głównym źródłem pomysłów na zabawy plastyczne. Przyjrzyjcie się dobrze również kolejnym, ponieważ każda z nich jest inna i warto po nie sięgnąć.
Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej / Papilon
Stron: 24
Okładka: miękka
Cena rynkowa: 24,90 zł
Cena w aros.pl: 17,43 zł
Moja ocena: 9/10
Pan Robótka. Niezwykłe projekty plastyczne
Najgrubsza, najobszerniejsza i najtrwalsza (dzięki twardej bindowanej oprawie) pozycja w tym zestawieniu. W jej wnętrzu znajdziecie ponad 35 projektów plastycznych do wspólnego wykonania wraz z dzieckiem i blisko 200 uwielbianych przez dzieci naklejek. Jak cała seria Pana Robótki, książka ta przeznaczona jest dla dzieci od 3 lat i zawiera poza pomysłami i projektami zabaw masę zagadek i wskazówek przydatnych małym artystom.
Do wykonania poszczególnych projektów nie trzeba specjalnych pomocy plastycznych. Większość potrzebnych materiałów z pewnością znajdziecie w domu. Warto też uwolnić swoją wyobraźnię i odważnie przekształcać projekty Pana Robótki, w końcu to nie sztywna instrukcja montażu silnika, a wskazówki mające na celu zapewnienie świetnej zabawy, która przy okazji wspierać będzie rozwój dziecka. Do dzieła!
Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej / Papilon
Stron: 96
Okładka: twarda
Cena rynkowa: 29,90 zł
Cena w aros.pl: 20,93 zł
Moja ocena: 10/10
Pan Robótka. Wielka księga aktywności
W Wielkiej księdze aktywności jest z pewnością najwięcej dodatków w postaci rozmaitych naklejek, wypychanek, modeli i figurek do składania. Myślę, że kiedy choć jedna książka z tej serii trafi do Waszego domu, to będziecie nią równie pozytywnie oczarowani co ja. Czasem proste pomysły okazują się wręcz genialne! Co prawda część z zabaw plastycznych prezentowanych przez Pana Robótkę była mi znana, ale myślałam, że może jeszcze na nie trochę za wcześnie. Nic bardziej mylnego! Uwierzcie w swoje dzieci i bez najmniejszych wątpliwości możecie zabierać się do realizowania projektów Pana Robótki już niespełna 3-letnim dzieckiem. Uważajcie, to wciąga!
Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej / Papilon
Stron: 48
Okładka: miękka
Cena rynkowa: 24,90 zł
Cena w aros.pl: 17,43 zł
Moja ocena: 9/10
Pan Robótka. Superpomysły
Na koniec najcieńsza i najbardziej niepozorna książka dla dzieci z super pomysłami Pana Robótki w tym zestawieniu. Będzie idealna na sam początek niezwykłych plastycznych przygód. Jeśli nie jesteście pewni czy oby na pewno Pan Robótka i jego zabawy przypadną do gustu Twojemu dziecku, to najlepiej zacznij właśnie od niej. Jeśli „zaskoczy”, to w ciemno możesz kupować pozostałe (prezentowane powyżej) książki z tej serii.
Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej / Papilon
Stron: 16
Okładka: miękka
Cena rynkowa: 12,99 zł
Cena w aros.pl: 9,09 zł
Moja ocena: 9/10
Ja ze swojej strony zachęcam Was do wszelkich aktywności plastycznych z dziećmi. W domy naprawdę możecie stworzyć wspólnie coś niesamowitego. Nie tylko przedszkola są od projektów plastycznych. Grunt to odrobina chęci, przygotowane miejsce do prac plastycznych i kilka najpotrzebniejszych materiałów. Uśmiech i radość w oczach dziecka będzie dla Was ogromną nagrodą za odrobinę poświęconego czasu i włożonego wysiłku we wspólną zabawę. Pamiętajcie – dla chcącego nic trudnego!