Jak wiecie bardzo lubię publikacje retro. Zarówno te stylizowane na stare, jak i te, które są wznowieniem publikacji sprzed lat. Nic więc dziwnego, że do biblioteczki Olusia trafiła ta właśnie książka, dzięki której odżyją wspomnienia rodziców, których dzieciństwo przypadało na czasy od lat 60. aż do lat 90. Kolejny raz najpiękniejsze książki w niezmienionej szacie graficznej z Moich książeczek sprawią wiele radości dzieciom, czasem rozśmieszą, a czasem wzruszą. Co najważniejsze jest to publikacja będąca swoistym mostem międzypokoleniowym.
Moje książeczki. Księga pierwsza to zbiór książek, bajek, które były wydane lata temu. Jednocześnie są to historie ponadczasowe, które nie łączą się z danym ładem społecznym czy ustrojem politycznym. Dzięki temu bez względu na to w jakich czasach, czy też w jakim państwie żyjemy zawsze będą one aktualne, zrozumiałe i ciekawe dla małego czytelnika.
Zaletą tej książki jest duży czytelny druk, dzięki czemu będzie ona świetną pozycją dla dzieci, które zaczynają już samodzielnie czytać. Poza tym wysoka jakość wykonania tej pozycji pozwoli jej przetrwać wiele lat i cieszyć nie jedno pokolenie. Pomimo pokaźnych obszarów, dzięki zszywanym stronom nie musimy się obawiać, że szybko będziemy musieli ją ratować i naprawiać. Nie wiem dokładnie z jakiego papieru wykonane są strony, ale mają one piękny zapach starych książek, co dodaje tej książce niebywałego uroku.
Jedna z bajek Podróż w nieznane opowiada historię związaną z łódeczką, którą wystrugał mały chłopiec, Janek. Janek i jego koleżanka Ania postanowili wyprawić ich statek w rejs. Załadowali na niego cenny towar w postaci cukierków nadziewanych masą orzechową. Ku ich zdziwieniu wiatr wprawił łódeczkę w ruch i oddaliła się ona od brzegu z wielka szybkością. Dzieci były zasmucone tym faktem i wyruszyły na poszukiwania łódeczki. Tym czasem statek przybił do brzegów zacisznej zatoki, a zapach masy orzechowej zachęcił małą myszkę Kundzię aby na niego wsiadła. Niespodziewanie łódeczka powtórnie znajduje się na jeziorze. Czy mała myszka, która nie umie pływać i boi się wody wyjdzie cało z tej przygody. Czy dzieciom uda się odnaleźć łódeczkę wykonaną przez Janka? Przeczytajcie sami. Miłej lektury!
Niech Moje książeczki. Księga pierwsza rozpoczną sentymentalną podróż do krainy dzieciństwa. Może niektórzy przypomną sobie, że kiedyś, dawno temu wiedzieli, dlaczego zniknął Białogrzywek, kogo spotkała podczas podróży myszka Kundzia, dlaczego wesoła Ludwiczka szukała króla z piernika, czemu zdziwiła się Zuzanna, kto pomógł Piotrusiowi odnaleźć mamę i gdzie Jasio-dobosz znalazł dla Królewny złoty koszyczek. Ale ci, którzy będą czytać te teksty po raz pierwszy, na pewno też się nie zawiodą, ponieważ zupełnie się nie zestarzały.
Katarzyna Piętka
redaktor
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Autorzy: Adam Bahdaj,
Helena Bechlerowa,
Hanna Januszewska,
Ada Kopcińska,
Anna Świrszczyńska
Ilustracje: Hanna Czajkowska,
Janina Krzemińska,
Maria Mackiewicz,
Mirosław Pokora,
Bożena Truchanowska,
Krystyna Witkowska,
Ignacy Witz
Rok wydania: 2015
Autorzy: Adam Bahdaj,
Helena Bechlerowa,
Hanna Januszewska,
Ada Kopcińska,
Anna Świrszczyńska
Ilustracje: Hanna Czajkowska,
Janina Krzemińska,
Maria Mackiewicz,
Mirosław Pokora,
Bożena Truchanowska,
Krystyna Witkowska,
Ignacy Witz
Rok wydania: 2015
Stron: 240
Format: 19,5 x 25,4 cm
Format: 19,5 x 25,4 cm
Oprawa: twarda
Sugerowany przedział wiekowy: od 0 do 6 lat
Cena na okładce: 49,90 zł
Sugerowany przedział wiekowy: od 0 do 6 lat
Cena na okładce: 49,90 zł
Cena w aros.pl: 34,93 zł
Co o książce pisze wydawnictwo?
W pierwszym tomie znalazły się następujące książeczki:
- Adam Bahdaj „Wielki wyścig” z ilustracjami Ignacego Witza
- Helena Bechlerowa „Zajączek z rozbitego lusterka” z ilustracjami Hanny Czajkowskiej
- Hanna Januszewska „Złoty koszyczek” z ilustracjami Bożeny Truchanowskiej
- Adam Bahdaj „Podróż w nieznane” z ilustracjami Marii Mackiewicz
- Anna Świrszczyńska „O wesołej Ludwiczce” z ilustracjami Janiny Krzemińskiej
- Ada Kopcińska „Prawie wszystkie przygody Zuzanny” z ilustracjami Mirosława Pokory
- Helena Bechlerowa „Koniczyna pana Floriana” z ilustracjami Krystyny Witkowskiej
Weekendowe linkowanie z książkami trwa. Zapraszam do dodawania swoich wpisów dotyczących czytania dzieciom i recenzji książek dla dzieci oraz oczywiście do czytania zamieszczonych już wpisów.
document.write(”);