O tym, że uwielbiam wszelkiego rodzaju gry planszowe, karcianki itd. Wiecie już zapewne bardzo dobrze. Niestety niejednokrotnie mam problem z towarzystwem do gry, ale liczę, że w przyszłości wciągnę skutecznie dzieci do mojego sposobu na spędzanie wolnego czasu. Na razie nie pozostaje mi nic innego jak ubłaganie męża, żeby choć od czasu do czasu rozegrał ze mną choć mini partyjkę. Gra na emocjach może się okazać dla niego kusząca, bo w końcu śmiech i cięty dowcip to jedne w walorów mojego męża, więc może się okazać, że do tej gry wyjątkowo może ona będzie namawiał mnie a nie ja jego. Trzymajcie kciuki, żeby tak było!
Pierwsze wrażenie
Prosta szata graficzna opakowania urzeka prostotą. Wiecie, jak to jest, nie zawsze krzyczące barwne ilustracje z mnóstwem szczegółów cieszą nasz wzrok. Ja lubię czasem odpocząć od tego bombardowania z każdej strony pstrokatymi obrazami. Także, za opakowanie duży plus, tym bardziej, że jest ono wykonane z wyjątkowo twardej i solidnej (jak na grę karcianą) tektury. Poza tym pudełko mieści w sobie tylko to co trzeba i nie magazynuje bez potrzeby powietrza.
Zawartość opakowania Gry na emocjach
Zajrzyjmy więc do środka… Tam znajdziemy, uwaga:
- aż 110 kart symboli, które będą istotnym elementem gry (nie dawajcie ich dzieciom, szczególnie małym, bo bez problemu je Wam pogną, podrą lub zjedzą),
- 4 karty bez symboli, czyli ukłon w stronę tych, którzy mają wielką i niekończącą się ochotę rysować wszędzie i wszystko – z pewnością sprawi im sporą frajdę możliwość stworzenia własnych kart symboli,
- 5 kart z przykładowymi pytaniami, gdyby w towarzystwie znalazły się osoby wzmagające rozkręcenia na starcie,
- instrukcję, kartę megamocy oraz naklejkę umożliwiającą podpisanie i spersonalizowanie pudełka z grą.
Jak grać w Grę na emocjach
Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane, a średni czas rozgrywki to 15-20 minut, tak sprawdziłam, więc możecie wierzyć mi na słowo. Tasujemy karty i rozdajemy każdemu z graczy po 5 kart. Grę rozpoczyna najstarszy gracz i on, jako pierwszy, zadaje pozostałym osobom pytanie rozpoczynające się od słów: Jak się czuję, gdy…
Przykładowe pytania:
Jak się czuję, gdy zimą odśnieżę samochód i okaże się, że nie należy do mnie, a mój stoi obok?
Jak się czuję, gdy przegapię lot powrotny z wakacji?
Jak się czuję, gdy ktoś odrywa mnie od bardzo ciekawej książki?
Po zadaniu pytania pozostali gracze wybierają jedną spośród pięciu kart, które mają w dłoni – taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do odpowiedzi na to pytanie. Ważne! Karty wykładamy na stół zakryte, tak aby inni gracze nie wiedzieli jaki symbol wybraliśmy. Gracz, który zadał pytanie nie wykłada swojej karty odpowiedzi.
Teraz najlepsze! Gracz, który zadawał pytanie miesza karty, wyłożone przez innych graczy, bez ich odkrywania. Następnie odkrywa je i na głos interpretuje ich znaczenie w kontekście zadanego przez siebie pytania. Po czym wybiera kartę, której dopasowanie najbardziej przypadło mu do gustu i osoba, która wyłożyła tę kartę na stół otrzymuje punkt. Po każdym pytaniu gracze dobierają karty tak aby cały czas mieć ich pięć.
Gra kończy się, gdy któryś z graczy zdobędzie 3 punkty.
Moja opinia
Jak dla mnie bomba! Genialna, prosta i emocjonująca karcianka towarzyska, która sprawdzi się nie tylko do rozwijania relacji między partnerami, ale również ożywi życie towarzyskie niejednego statystycznego Kowalskiego. Plus za opakowanie, plus za prostą grafikę i nietypową acz atrakcyjną formę rozrywki. Dedykowana powyżej 10 roku życia, moim zdaniem dla trochę starszych graczy, powiedziałabym, że 16+. Pierwsza z gier wydanych przez wydawnictwo Nasza Księgarnia jaka wpadła w moje ręce i mam nadzieję, że nie ostatnia. Wielokrotnie nagradzana, otrzymała między innymi tytuł Najlepszej gry roku 2014 oraz tytuł Bestseller roku 2013 i 2014. Brawo!
Wydawca: Nasza Księgarnia
Sugerowany wiek: 10+
Cena rynkowa: 39,90 zł
Cena w aros.pl: 25,94 zł
Moja ocena: 10/10